Woda

Nasze ciało w 90% składa się z wody, którą sól zatrzymuje w tkankach. Woda jest najbardziej niezbędnym do życia składnikiem. Zdrowy człowiek o przeciętnej wadze ciała może przeżyć miesiąc bez jedzenia bez wyraźnego uszczerbku na zdrowiu, ale bez wody umrze na skutek odwodnienia organizmu w ciągu kilku dni.

Obecność wody jest konieczna, aby mogły zachodzić wymiany komórkowe, oddychanie (wydalamy wilgoć), krążenie krwi, wydalanie. Bez przerwy musimy uzupełniać utratę wody. Musi więc być ona najbardziej witalnym płynem. W miastach najlepiej dla zdrowia jest pić wodę mineralną. Woda z kranu jest z reguły niezdatna do picia, gdyż zawiera duże ilości chloru.

Na wsi woda jest nadal jeszcze czysta. Z reguły każda woda o przyjemnym smaku nadaje się do picia. Woda mineralna jest naturalną wodą źródlaną, która najczęściej ma nazwę źródła, z którego pochodzi. Zawiera różne składniki mineralne określające jej właściwości: niektóre zawierają więcej magnezu, inne więcej wapnia lub fluorków. Czasami woda może być mętna. Niektóre z nich są naturalnie gazowane. Część z nich ma działanie moczopędne, część ma pozytywny wpływ na trawienie, jeszcze inne są powszechnie uznane za korzystnie działające na wątrobę. Nie powinno się pić wód gazowanych podczas posiłku, ponieważ zawierają sól. Mogą powodować pęcznienie tkanek poprzez zatrzymywanie się w nich wody. W metodzie Dcmisa należy często zmieniać gatunek pitej wody. Jeżeli bowiem pijemy jeden gatunek wody, to możemy stracić wrażliwość na jego korzystne działanie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>