Wilczy głód

Jest to choroba spowodowana zaburzeniami systemu nerwowego i pokarmowego. Osoby cierpiące na wilczy głód objadają się najpierw do granic możliwości, a następnie wywołują wymioty lub zażywają masę środków przeczyszczających, żeby jak najszybciej pozbyć się pokarmu, zanim ulegnie on wchłonięciu. Sytuacja ta może powtórzyć się kilka razy w ciągu jednego dnia. Ofiary wilczego głodu nie potrafią nad sobą zapanować. Pojęcie głodu i odżywiania są im zupełnie obce.

Skutki ciągłego wymiotowania i zażywania środków przeczyszczających są po prostu straszne. Kwas żołądkowy, który bez przerwy wędruje do jamy ustnej, podrażnia gardło i psuje zęby. Żołądek i wątroba ulegają zniszczeniu. Organizm cierpi z powodu braku substancji odżywczych, witamin i minerałów. Zakłóca to wszystkie jego życiowe funkcje. Prowadzi do zaburzeń akcji serca, uszkodzenia nerek, epilepsji, skurczów, uszkodzenia nerwów itp.

Wilczy głód dotyka przeważnie młode kobiety w wieku 18-35 lat. Wywodzą się najczęściej z zamożnych środowisk. Przywiązują zbyt dużą wagę do własnego wyglądu i opinii otoczenia. Starannie ukrywają swoje skłoności nawet przed najbliższymi. Przychodzi im to z łatwością. Są najczęściej szczupłe, zachowują się normalnie podczas posiłków. Niedawno przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych badania wykazały, że zjawisko wilczego głodu jest bardziej powszechne, niż mogłoby się wydawać. Objawy tej choroby przypominają uzależnienie od narkotyku (w tym wypadku jedzenia). Jej ofiary nie chcą ponosić konsekwencji swojego obżarstwa (otyłości). Zupełnie odwrotnie zachowywał się Demis. Nigdy nie jadał w ukryciu. Jeśli ktoś przyglądał mu się podczas jedzenia, sprawiało mu to przyjemność. Główną przyczyną wilczego głodu jest frustracja i poczucie winy. Tworzy to błędne koło. Zdarza się, że ofiary tej choroby nie są w stanie prowadzić normalnego, ustabilizowanego życia zawodowego. W poszukiwaniu środków na zakup jedzenia, od którego są uzależnione, posuwają się nawet do prostytucji.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>