Ważne uzupełnienie

VERONIQUE: Czy czułeś się czasami osłabiony? DEMIS: Latem dwa czy trzy razy miałem zawroty głowy. Zauważyłem, że zdarzało się tak, ilekroć zapominałem o dziennej dawce potasu. Pewnej nocy obudziłem się w panice: zimny pot, gęsia skórka, uczucie dławienia. Stwierdziłem obniżony poziom cukru, więc od razu zjadłem czubatą łyżkę miodu. W Szwajcarii podawano nam łyżkę miodu dziennie dla zwiększenia energii, jako że przez cały czas prawie nic nie jedliśmy. Zalecano przy tym, aby nie spożywać żadnych płynów przez następną godzinę. Gdy miód zmiesza się z wodą, natychmiast przedostaje się jako słodka ciecz bezpośrednio do komórek. Jeśli jednak miód spożywa się bez dodatku wody, proces trawienia i wchłaniania się wydłuża i można w ten sposób utrzymać energię przez dłuższy czas. Jest to dobry sposób, o ile nie łączy się miodu z innym pokarmem i nie je się go na deser.

Chciałbym podkreślić to, że moja dieta opiera się głównie na niełączeniu różnych pokarmów w jednym posiłku. Tylko dzięki temu nie umarłem z głodu. Biorąc pod uwagę rozmiary mojego żołądka nie mógłbym stosować diety niskokalorycznej. Tylko dzięki jedzeniu różnych kategorii pożywienia oddzielnie mogłem pozwolić sobie na spożywanie takich ilości, które całkowicie zaspokajały mój głód. To jest zupełnie prosta chemia.

Nie mogłem już jednak pozwolić sobie na zjedzenie całego kurczaka, co najwyżej pól. Żołądek powoli, ale stopniowo się kurczy. Pewnego wieczoru, całkiem zresztą niedawno, gdy poszliśmy do restauracji, zamówiłem podwójną porcję płas- tugi, około 70 deko. Gdy rozpoczynałem dietę, byłem w stanie zjeść przynajmniej dwa razy tyle.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>