Ważne spotkanie

Było to w czasie, gdy w moim życiu zdarzyła się jedna z najważniejszych rzeczy. W roku 1966 poznałem Vangelisa {Papathanassiou). Był on wówczas w Grecji sensacją ze swą grupą „The Forminx”. Ich koncert odbył się na stadionie, a sprzedano nań 10000 biletów. Pew-nego popołudnia Lucas, przyjaciel Yangelisa z lat dziecięcych t zarazem współpracownik, zaprosił nas obu do swego domu. Mieszkał z rodzicami w centrum Aten. Jego pokój zawalony był instrumentami. Były tam również zmodyfikowane już wówczas przez niego organy Hammonda, które odtąd zawsze nam towarzyszyły, a z których udało mu się uzyskać potężne elektroniczne dźwięki mające później stać się jego znakiem rozpoznawczym. Gawędziliśmy przez chwilę, graliśmy i Vangelis poprosił mnie, bym zaśpiewał. Wybrałem piosenkę, którą później jako pierwszą śpiewałem na estradzie. Był to „Dom wschodzącego słońca”. Zauważył od razu, że mój głos jest niezwykły i powinienem go wykorzystać. Tej zimy spotykaliśmy się od czasu do czasu. Coraz częściej śpiewałem w naszej grupie, najpierw w tle, potem solo. Czas płynął, a my zaczęliśmy zdawać sobie sprawę, że jeżeli chcemy być sławni, to musimy się o to postarać poza Grecją. W naszym kraju mentalność była ta sama od wieków, jak w prowincjonalnym miasteczku. Byliśmy odcięci od międzynarodowej działalności artystycznej.

Opuściłem mój zespół i zacząłem pracować nad kilkoma piosenkami z Vangelisem. Postanowiliśmy zebrać pieniądze na nasze wojaże, wieczorami grywaliśmy w Hiltonie lub na prywatnych przyjęciach.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>