Warzywa

Karczoch jest od dawna uznawany za jeden z najlepszych środków stosowanych w kuracjach wątroby. Wspomaga wydzielanie żółci powodując przemieszczanie się jej do jelit. Powoduje to łatwiejsze wydalanie kału. Działa moczopędnie. Jest składnikiem wielu lekarstw i nalewek na alkoholu mających polepszać trawienie. Aktywne substancje zawarte są głównie w liściach. Kwiaty, które spożywamy, zawierają ich dużo mniej. Jeśli masz problemy z wątrobą, pomyśl o wykorzystaniu karczocha w sałatkach. Karczochy można spożywać zarówno na surowo jak i po ugotowaniu.

Szparagi zalecane są ze względu na swe dobroczynne działanie na wątrobę. Działają silnie moczopędnie, dlatego też nie powinny ich jeść osoby cierpiące na choroby pęcherza moczowego (zapalenie czy kamicę nerkową).

Marchew jest dość często stosowana przy żółtaczce oraz innych schorzeniach wątroby. Wszechstronnie reguluje pracę jelit i zwiększa wydalanie moczu. Ze względu na dużą zawartość witaminy C jest szczególnie przydatna organizmom w okresie wzrostu lub regeneracji. Poprawia wygląd i samopoczucie. Przyśpiesza procesy trawienne oraz gojenie się ran. Odmładza skórę i przyśpiesza opalanie się.

Seler jest powszechnie znany jako środek moczopędny i afrodyzjak. Jest tak może dlatego, że stymuluje pracę nerek, przez co powoduje u mężczyzn poranne erekcje. Polepsza trawienie i silnie działa wyszczuplająco. (Istnieje kuracja oparta na soku z selera). Jadalne są liście i korzenie selera.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>