Używaj soi we wszystkich dostępnych postaciach

Nigdy nie pocieszaj ani nie nagradzaj ich czymś dojedzenia, a zwłaszcza słodyczami. Wysil umysł wymyślając zajęcia, które mogą mieć na dzieci korzystny wpływ: zabieraj je na spacery, zachęcaj do zabaw ze zwierzętami, zapoznaj ze sztuką malowania lub muzyką, pokaż im możliwości, jakie daje majsterkowanie, szycie czy hodowanie roślin (nawet bez ogrodu możesz sadzić sadzonki w doniczkach na balkonie lub na parapecie). Unikaj łatwych rozwiązań. Łatwo jest uciszyć dziecko, wciskając mu do ust butelkę. Znacznie trudniej jest uspokoić je bawiąc się z nim. Możesz samemu skorzystać z takich doświadczeń. Pomogą ci poprawić relacje w rodzinie, rozszerzyć horyzonty, a nawet dać szansę odkrycia nie znanych talentów.

Tak często, jak to tylko możliwe, spożywaj rybę zamiast mięsa. Ryba jest mniej tucząca, zawiera mniej toksyn i więcej soli mineralnych. Jest też lżej strawna. Można też ją kupować świeżą i zapiekać bądź gotować na parze.

Używaj soi we wszystkich dostępnych postaciach. Soja zawiera dużo białka. Nie zawiera natomiast ani cholesterolu ani cukru (patrz: rozdział o soi). Jedz wyłącznie chude mięso. Kupuj mięso tak chude jak tylko się da, a następnie usuwaj pozostały tłuszcz. Zdejmuj skórę z drobiu przed gotowaniem.

Spożywaj tylko świeże produkty i dojrzałe owoce, czyli tylko takie, które ładnie pachną i dobrze wyglądają. W żadnym wypadku nie jedz pokarmów nadpsutych. Takie produkty nie nadają się do spożycia i zawierają toksyny mogące spowodować zatrucie. Zamiast tego wybieraj sezonowe owoce i warzywa. Rosną one w naturalnych warunkach i bardziej odpowiadają naszym potrzebom.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>