Unikaj wszelkich alkoholi

Guma do żucia nie jest zdrowa, ponieważ bezużytecznie zwiększa wydzielanie śliny przygotowując tym samym żołądek na przyjęcie nieistniejącego posiłku. W ten sposób guma zwiększa apetyt. Jeżeli nie możesz uwolnić się od nawyku żucia, to przynajmniej przejdź na gumę nieslodzoną. (Będzie ona zdrowsza również dla twych zębów).

Unikaj wszelkich alkoholi. Są one szkodliwe tak dla zdrowia, jak i dla figury. Nie można stracić wagi pijąc regularnie alkohol. Nawet gdy się mało wówczas je.

Jeśli od czasu do czasu pozwolisz sobie na kieliszek wina, napełnij go jedynie do połowy… i pozwól mu dotrwać do końca posiłku. Nalej sobie również dużą szklankę wody i popijaj oba napoje na przemian.

Wszelkie środki mogące pobudzić twój apetyt radzimy ci zastąpić sokami warzywnymi lub gazowaną wodą mineralną z plasterkiem cytryny.

Unikaj „pojadania” orzeszków lub słonych ciastek. Jeżeli lubisz coś chrupać, podaj do stołu surowe warzywa (seler, marchewkę, rzodkiewkę i ogórek) maczane w sosie jogurtowym.

Ogranicz spożycie kawy i herbaty do minimum. Postaraj się zrezygnować ze zwyczaju picia ich przy śniadaniu. Krew naprawdę nie potrzebuje być podtruwana, jak tylko wstaniesz z łóżka. Dużo zdrowiej jest pić substytuty, herbatki ziołowe lub czystą wodę. Jeżeli nie możesz się na to zdobyć, to przynajmniej pij kawę bardzo słabą albo bezkofeinową.

Przestań palić. Całkowicie i nieodwołalnie. Od czasu do czasu stosuj głodówki lub jedz wyłącznie owoce bądź pij soki owocowe. Oczyści to nie tylko twoją skórę, ale i cały organizm.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>