Tytoń, kawa i alkohol

VERONIQUE: Jakie były szkodliwe rezultaty diety? DEMIS: Zacząłem palić. Jest to częścią reakcji systemu nerwowego. Musimy coś przeżuwać, nasze usta przyzwyczajone są do pracy, więc zamiast czekoladki wkładamy w nie papierosa. Wypalałem do dwóch paczek. Teraz ograniczyłem się do jednej. Nadal za dużo, ale wiem, że kiedyś, zanim będzie za późno, muszę z tym skończyć. Nie jestem jednak nałogowcem. Na przykład podczas kilku ostatnich tygodni spędzonych w studiu nagraniowym w ogóle nie paliłem i nie męczyło mnie to. Palenie jest też metodą zabijania czasu. Paląc, ludzie próbują również uspokoić nerwy, tak jak ja to robiłem w szczytowym punkcie naszego kryzysu z Dominique.

Z tych samych przyczyn piję również zbyt wiele kawy. Im bardziej się niepokoję, tym więcej wypijam kawy, co sprawia, że staję się jeszcze bardziej nerwow’y. To zaklęty krąg. Poza tym odnoszę wrażenie, że kawa posiada właściwości tuczące.

VERONIQUE: Wydaje się to możliwe. Kofeina ma bezpośredni wpływ na wydzielanie insuliny, a ta z kolei reguluje poziom cukru we krwi i może w ten sposób przeciwdziałać chudnięciu. Lepiej będzie dla ciebie, jeśli będziesz pił kawę bezkofeinową albo jakiś substytut.

DEMIS: Kolejną rzeczą, która mnie martwi, jest to, że zacząłem pić alkohol. Nie jestem alkoholikiem, ale kiedy jestem przygnębiony, drink pomaga mi się zrelaksować, zapomnieć o nieprzyjemnych rzeczach i dobrze spać w nocy. Nigdy jednak nie piłem alkoholu podczas intensywnego odchudzania się, ponieważ wiedziałem, że alkohol powoduje pęcznienie tkanek, co skutecznie zniszczyłoby efekty mojej diety. Teraz używam alkoholu w rozsądny sposób. Nie piję go podczas posiłków (chyba że jestem w restauracji), ale gdy mam na to ochotę, wypijam trzy lub cztery podwójne wódki.

VERONIQUE: Masz całkowitą rację. Wódka jest najzdrowszym z alkoholi, ponieważ nie zawiera ani cukru, ani żadnych dodatków. Podczas procesu destylacji alkohol ten przepuszczany jest przez warstwę węgla aktywnego, co czyni go najczystszym, jaki istnieje. Oczywiście mam na myśli prawdziwą wódkę: rosyjską bądź polską. Pijąc ją między posiłkami znów stosujesz zasadę niemieszania. Lepiej jest jednak z nią nie przesadzać. Wszyscy znamy przerażające konsekwencje alkoholizmu, fizyczne jak i psychiczne. Jedną z najlepszych metod pozbycia się toksyn i spalenia kalorii przyswojonych na skutek picia dużych ilości jest spocenie się po gimnastyce. Czy ty ćwiczysz?

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>