Przy królewskich stołach – kontynuacja

Tak zróżnicowane kontakty wyostrzają umysł i uczą szybkiego przystosowywania się do nowych sytuacji. Wraz ze zmianą otoczenia trzeba natychmiast przestawić się na inne częstotliwości. Od samego początku nie sprawiało mi to trudności. Zawsze umiałem się znaleźć w nowych warunkach, a teraz mógłbym nawet uchodzić w tej dziedzinie za eksperta. Obracałem się wśród największych gwiazd i byłem jedną z nich. Początkujący artyści i fani uważają gwiazdy za niemalże bogów. Nie wyobrażają ich sobie zmywających naczynia, zmieniających koło w samochodzie czy udających się do lekarza z powodu bolącego gardła. Przenoszą na nich wszystkie swoje marzenia o idealnym życiu, w którym można być pięknym, bogatym i szczęśliwym.

To zupełnie tak jak wyobrażenia dziecka o dorosłych, którzy są jakby nie z tej planety, bez zmartwień, zawsze mają rację, są silni i mogą zaradzić w każdej sytuacji. Mówisz sobie: „Kiedy dorosnę..”. Dorastasz, ale ciągle pozostajesz dzieckiem. Doświadczasz bólu, wcale nie czujesz się bezpiecznie, są rzeczy, których nie rozumiesz mimo swego doświadczenia, łatwo cię zranić i skrzywdzić, wciąż potrzebujesz ręki, której mógłbyś się chwycić, ramion, w których mógłbyś się wypłakać i schronić.

Doświadczyłem wielkiej sławy i zostawiłem swój ślad na latach siedemdziesiątych. Prawie na całym świecie znana jest ludziom postać brodatego Gargantui, wiecznie ubranego w kaftan i śpiewającego wysokim głosem. Gdy pojawiam się na ulicy czy w innych publicznych miejscach, oblegają mnie ludzie, prosząc o autograf. Zarobiłem mnóstwo i miałem szansę żyć jak milioner, praktycznie nie licząc się z pieniędzmi. Przeżyłem chwile prawdziwego szczęścia i radości i dane mi było dzielić je z innymi. Nawiązałem kontakt z milionami ludzi, którzy lubili mnie za to, że przynosiłem im radość. Jestem im wdzięczny, że umożliwili mi przeżycie tego, co dane mi było przeżyć.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>