Przebój lata

W czerwcu przez tydzień występowaliśmy w „Olimpii”, najbardziej ekskluzywnej sali koncertowej Paryża. Graliśmy w części poprzedzającej show Sylvie Vartan. Udało nam się. Był to prawdziwy triumf! Los często płata figle. Wydarzenia majowe, które wywołały w nas panikę, mogły być przyczyną nagłego sukcesu. W tym czasie we Francji, a przynajmniej w Paryżu i okolicach, wszyscy dzień i noc słuchali radia, które nadawało na przemian wiadomości i muzykę. Myślę, że dokonaliśmy ostatniego nagrania sezonu. Nikt inny nie próbował nagrać przeboju, więc zrobiliśmy to my.

W ten sposób zaczęliśmy grać i śpiewać w śródziemnomorskich klubach. Zaczęliśmy w Valbonne, gdzie płacili nam zaledwie 100 franków za noc, chociaż byliśmy na szczycie listy przebojów. Nie była to duża suma, ale mogliśmy sobie pozwolić najedzenie w restauracjach na odpowiednim poziomie. Ponieważ przepadam za śródziemnomorskim, no i oczywiście prowansalskim jedzeniem, zacząłem znów, na skutek świeżo odniesionego sukcesu, przybierać na wadze.

Różne czynniki różnie wpływają na stosunek do jedzenia. Dla mnie jedzenie jest rytuałem. Największe łaknienie czuję, gdy jestem w dobrym nastroju. Na niepokój reaguję dokładnie odwrotnie, całkowicie tracę apetyt. Po wszystkich naszych zmartwieniach i trudnościach, mój apetyt, pobudzony nagłym sukcesem i śródziemnomorskim powietrzem, zaczął gwałtownie wzrastać.

Podpisaliśmy kontrakt na występy na greckim statku stojącym w Port-Barkares. Czy był to jakiś znak niebios i co miał oznaczać, nigdy się nie dowiedziałem. Dość że znalazłem się na statku „Lydia”, tym samym, który w 1961 roku zabrał nas z Aleksandrii do Pireusu, teraz przerobionym na nocny klub-kasyno. Wtedy uważałem to za dobry omen. Później graliśmy w słynnym Saint-Tropez w ekskluzywnym klubie „Byblos”. Mieszkaliśmy w willi, której budowa nie była jeszcze ukończona. Wtedy właśnie zaczęliśmy wyrabiać sobie znajomości i układy oraz zdobywać uznanie publiczności. Publiczność „Byblos’’ i Saint-Tropez przewodziła we wprowadzaniu w życie wszelkich nowości mody.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>