Plan dnia

Latem roku 1980 nie pracowałem. Oczywiście doktor zalecił mi ćwiczenia, ale od lat żadnych nie uprawiałem. Z nadwagą stanowiącą dodatkowe obciążenie nie byłem w stanie poprawnie wykonywać ćwiczeń. Zwykłem co rano „jeździ攂 na rowerze do ćwiczeń, a popołudniami spacerowałem dwie mile lub więcej wzdłuż plaży, a Malibu o zachodzie słońca jest nieskończenie piękne. Kładłem się wcześnie i o dziesiątej już spałem. Dieta jest zawsze męcząca i potrzebowałem tego snu. Przez całe moje życie nie chodziłem spać tak wcześnie. Co więcej, cztery razy w tygodniu wypijałem dużą szklankę mleka przed pójściem do łóżka. Wydaje mi się, że mleko działa uspokajająco i lepiej się po nim śpi. Sprawdziłem to na sobie. Działa. Jako że głód źle wpływa na system nerwowy, te szklanki mleka były dobre dla zachowania równowagi psychicznej.

VERONIQUE: To wapń jest tym składnikiem mleka, który ma działanie uspokajające. DEMIS: Piłem mleko również ze względu na wzmacniające działanie wapnia na kości i zęby. Było to konieczne, by zrekompensować brak sera w mojej diecie, oprócz tego chudego, którego nie jadłem na co dzień.

Początkowo nie jadłem owoców, sałaty, pomidorów ani marchewki. Czasami jadłem pory. Miałem wrażenie, że surowe warzywa spowodują, że przybiorę na wadze… Dopiero po trzech miesiącach zacząłem jeść owoce. Jadłem truskawki i zielone jabłka cztery razy w tygodniu na śniadanie lub po południu. Zmagałem się tak dzień po dniu konsekwentnie przestrzegając diety i przez siedem miesięcy schudłem prawie 46 kg. Innymi słowy, chudłem ponad kilogram na tydzień. Zmiana była naprawdę widoczna. Ważyłem się co dzień rano przed śniadaniem i po wizycie w toalecie. Oczywiście można zauważyć zmiany wagi z dnia na dzień. Czasami traciłem kilogram, czasami nic. Wściekałem sic wtedy. Zaczynałem robić rzeczy idiotyczne jak na przykład ważenie się wieczorem. Oczywiście ważyłem wówczas kilogram więcej niż rano i byłem niepotrzebnie przygnębiony. Uważam, że istnieją pewne cykle, chwile gdy jesteśmy ciężsi lub lżejsi, a które zależą od tego, ile wody zatrzymuje się w naszych tkankach. Wczoraj na przykład jadłem gotowane kurczę i biały ser, a dzisiejszego ranka ważyłem kilogram więcej niż wczoraj pomimo tego, że przedwczoraj moje pożywienie było relatywnie bardziej tuczące, a i lak straciłem kilka deko.

VERONIQUE: Może teraz nastąpiła opóźniona reakcja na przedwczorajszy posiłek. DEMIS: Albo miałem zbyt nerwowy dzień! VERONIQUE: Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek zrzucić 2 kg w ciągu jednego dnia?

DEMIS: Nigdy, poza okresami głodówki. W czasie tych siedmiu miesięcy podjąłem głodówkę dokładnie trzy razy, za każdym jednak razem nie trwała ona dłużej niż dwadzieścia cztery godziny. Wówczas traciłem w ciągu doby 2 kg, ale zaraz następnego dnia przybywało mi pół kilo.

VERONIQUE: Czy nie przyszło ci do głowy, że powinieneś zasięgnąć opinii lekarza co do postępów twojej diety? DEMIS: W Paryżu konsultowałem się z doktorem Bel- laiche, który zapisał mi minerały: miedź i srebro, rosyjski preparat źeńszeniowy (Ginseng), potas i magnez. Wzmocniło mnie to bardzo, ale też pobudziło mój apetyt. Przeprowadzone przez tegoż samego lekarza analizy wykazały znaczne obniżenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>