Ostatnie kilogramy i powrót do normalnego odżywiania

Im wolniej będziesz pobywać się ostatnich kilogramów nadwagi, tym mniejsza jest szansa, że ponownie utyjesz. Musisz bardzo powoli przyzwyczajać organizm do potrzebnych mu pokarmów takich jak: pieczywo, zboże i owoce, których nie otrzymywał przez dosyć długi czas. Należy robić to stopniowo i zwracać uwagę na to, jak reagujesz na poszczególne pokarmy. Ilość powinna być stopniowo zwiększana, aż dojdziesz do właściwych proporcji: 20% białka, minimum tłuszczu, konieczne witaminy i sole mineralne.

Przede wszystkim nie wolno jeść tyle, ile się jadło przed rozpoczęciem diety. Poznane zasady żywienia powinny stać się nawykami na całe życie. Jeżeli będziesz je stosować i utrzymasz właściwe proporcje, to liczenie kalorii nie będzie konieczne. Jeśli udało ci się poznać swój organizm na tyle, że wiesz, kiedy przyswajanie równoważy wydalanie – to zachowanie zdrowia i odpowiedniej wagi nie będzie stanowić problemu.

Osoba z nadwagą na zawsze jednak zachowa tendencje do spożywania zbyt dużych ilości i tycia. Powinna się więc regularnie ważyć i gdy zauważy niepokojące zmiany, zastosować kilkudniową ścisłą dietę, tak by nie dopuścić do kumulowania się nadwagi. Przyjąć złe nawyki jest naprawdę łatwo. Większość łudzi szczupłych to ludzie z charakterem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>