Opróżnij swe szafki ze wszystkich produktów tuczących

Zanim zaczniesz stosować dietę, przeanalizuj własne nawyki żywieniowe i ułóż listę tego, co jadasz. W ten sposób będzie ci łatwiej zdecydować, z czego musisz zrezygnować.

Zawsze trzymaj w kuchni zapas żywności świeżej i nieszkodliwej. Unikniesz w ten sposób otwierania puszki, gdy poczujesz nieopanowany głód. Przygotuj sobie zapas świeżych warzyw (seler, koper, pomidory, marchewka i sałata), by były one pod ręką. Mogą tam się też znaleźć ser lub jogurt o niskiej zawartości tłuszczu.

Opróżnij swe szafki ze wszystkich produktów tuczących: ciastek, czekolady i cukierków’. Mając na nie nagłą ochotę, nie będziesz w stanie jej zaspokoić i może w ten sposób szybciej zapomnisz, że takie rzeczy istnieją.

Czytaj dokładnie etykiety. Unikniesz dzięki temu produktów zawierających substancje szkodliwe lub takie, które mogą przyczynić się do tycia. Sprawdzaj zawartość tłuszczu w serach i mleku, które kupujesz. Sprawdzaj zawartość soli i cukru w przetworach. Dowiedz się, ile sodu (soli) zawiera woda mineralna, którą pijesz, sprawdź, czy dany produkt zawiera sztuczne barwniki lub środki konserwujące. Sprawdź datę produkcji i datę przydatności do spożycia. Nie wahaj się pytać o pochodzenie, sposób przetworzenia i jakość oferowanych ci artykułów.

Odwiedzaj regularnie sklepy dietetyczne. Są pełne niespodzianek. Zmień trasy, którymi chodzisz, tak by uniknąć przechodzenia obok ulubionej piekarni czy cukierni.

Nie schudniesz w ciągu jednego dnia. Przejście od odchudzania się do normalnego odżywiania zawsze powoduje mały przyrost wagi. Jeśli chcesz pozbyć się np. kilograma i w tym celu pościsz przez jeden dzień, to gdy uda ci się osiągnąć cel, nie czcij go szklaneczką wina, bo utracony kilogram pojawi się następnego dnia. Generalna zasada w takich przypadkach to dzień lub dwa stabilizacji, małej ilości kalorii czy dużej ilości białka.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>