Opinia doktora Bellaiche’a

Dr Paul Bellaiche jest przyjacielem Demisa. Nie jest specjalistą w leczeniu otyłości. Zajmuje się głównie medycyną naturalną, a dokładniej mówiąc zielarstwem. Demis kilkakrotnie w czasie swojej diety korzystał z jego porad.

Za pierwszym razem miało to miejsce, gdy wyniki badań wykazały zbyt wysoki poziom mocznika, kwasu moczowego, cholesterolu, trójgiicerydów i cukru. Dr Bellaiche zalecił wówczas ścisłą dietę, jak i pewną ilość mikroelementów, by zrekompensować utratę soli mineralnych spowodowaną codziennym wypijaniem trzech litrów wody. Mikroelementy to metale, które przyswajamy bezpośrednio przez powierzchnię języka: mangan, cynk, magnez, potas itp. Są to pierwiastki, których znikome ilości potrzebne są do normalnej pracy organizmu.

Demisowi przepisano potas mający zapobiec skurczom wywołanym przez nagłą utratę wagi, magnez mający działanie przeciwzmęczeniowe oraz przeciwstresowe, Eleuterococcus Senticocus, czyli syberyjski żeńszeń. który wykazuje długotrwałe działanie pobudzające (w przeciwieństwie do kawy o działaniu błyskawicznym, lecz krótkotrwałym). Żeńszeń powinno się stosować podczas długich kuracji. Dr Bellaiche stwierdził: „Szczerze podziwiam Demisa. który jedynie dzięki swej sile woli pozbył się nadwagi stosując dzień po dniu bardzo ścisłą dietę, nie odstępując od niej przez długie miesiące. Stracił 45 kg wagi. Czuje się świetnie, nie nabawił się próchnicy zębów, nie cierpi na anemię ani przemęczenie, jego serce jest w dobrym stanic, a wyniki badań krwi nie odbiegają od normy. Mogę teraz śmiało powiedzieć, że zawdzięcza to w dużej mierze stosowaniu się do moich zaleceń. W czasie diety nie przyjmował żadnych leków. Zamiast tego zażywał zalecone mu przeze mnie mikroelementy i zioła mające przeciwdziałać zmęczeniu. Utrata tak dużej wagi jest dla organizmu nie lada wysiłkiem. Dlatego tak ważnym jest, by odchudzanie odbywało się pod kontrolą lekarza. Jedynie lekarz może zalecić środki wspomagające odchudzanie i zapobiegające niedoborom, które niesie ze sobą każda dieta. Żeby doprowadzić kurację do końca, Demis powinien teraz dużo ćwiczyć i uprawiać sport. I na to przyjdzie czas. Jego dotychczasowy wysiłek i sukces są na tyle niezwykłe, że należy uszanować jego wybór. Z czasem przekona się też do ćwiczeń.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>