Nowa świadomość – kontynuacja

Kiedy przeszedłem na dietę, zainteresowałem się poważnie dietetyką i zrozumiałem, że jesteśmy tym, co jemy. Dzień w dzień odbudowujemy stopniowo nasze organizmy, każdy z nas odpowiada więc za samego siebie. Zacząłem się odchudzać głównie ze względów estetycznych, emocjonalnych i zdrowotnych. Teraz dopiero jednak uświadamiam sobie w pełni zmiany, jakie we mnie zaszły, zarówno w sferze osobowości jak i stylu życia. Nałóg jedzenia był ściśle związany z moim kreowaniem się na baszę.

VERONIQUE: Sądzę, że jako osoba o dużej dozie zmysłowości musiałeś mieć wyraźne świadectwo bogactwa i sukcesu również w swoim ciele. W miarę jak pęczniał ci portfel, rósł również twój brzuch.

DEMIS: To prawda. Kiedy zacząłem tracić kilogram po kilogramie na wadze, przestało mi zależeć na pieniądzach. Zniknęła też potrzeba imponującego wyglądu. Czułem w sobie siłę i pewność siebie. Postanowiłem zapanować nad swoją osobowością. Teraz mam dowód na to, że przemiana dokonała się we mnie jedynie dzięki sile woli. Gdy zrozumiałem bezcelowość i niebezpieczeństwo nadmiernego objadania się, pojąłem, że to samo dotyczy wszelkich materialnych przyjemności. Jednakże nie żałuję mojej przeszłości jako paszy, bo doświadczenia z tego okresu dużo mi dały. Miałem szansę zasmakować niezwykłego życia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>