Kontrolowanie oddechu wspomaga relaks i koncentrację

Techniki odprężające mają na celu rozluźnienie fizyczne i psychiczne. Pozwala ono przezwyciężyć ból, zachować energię witalną. Pomaga rozwiązać niektóre nasze problemy. Stany nerwicowe wywołane przez diety w przypadku osób otyłych mogą blokować lub spowalniać metabolizm. Tworzy to zaklęty krąg.

Kontrolowanie oddechu wspomaga relaks i koncentrację. Pomaga znosić ból oraz przyśpiesza neutralizację toksyn poprzez zwiększenie dopływu tlenu do krwi. Przyśpiesza także metabolizm i pobudza organy znajdujące się w części brzusznej poprzez ruchy przepony.

Yoga wiąże się ściśle z medytacją, dzięki której można odbierać świat i naturę w sposób ponadzmysłowy. Medytacja pozwala osiągnąć stan najwyższego spokoju. Dzięki niej można poczuć, jak przenika nas wszechświat, poddać się jego wibracjom i wpływom, pozostając poza nim.

Stres i napięcie w pierwszych dniach diety pochłaniają dużo cennej energii. Niewiele siły pozostaje do ćwiczeń. Ćwiczenie koncentracji polega głównie na odwracaniu uwagi od bólu i skupianie jej na jakimś innym punkcie. Technikę tę można wykorzystać w przeróżnych codziennych sytuacjach. Z powodzeniem może ona pomóc zapomnieć o głodzie. Ból i inne nieprzyjemne uczucia istnieją tylko w naszej świadomości. Można nad nimi zapanować. Zapewne niejednemu z was zdarzyło się doznać jakiegoś urazu. W momencie, gdy byliście pochłonięci pracą, moglibyście nawet tego nie zauważyć. Ból następował dopiero później. Zauważyliście zapewne, że uczucie bólu jest nie do pokonania najczęściej wtedy, gdy czeka nas ciężka i nudna praca.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>