Kliniki odchudzające

Wyprawy do klinik specjalistycznych mogą być bardzo pomocne pod warunkiem, że wiemy, czego należy się po nich spodziewać. Jeśli ktoś ma nadzieję, że dzięki nim zrzuci bez żadnego wysiłku wagę i będzie mógł wrócić do starych nawyków i jeść tak jak przedtem, to taka kuracja po prostu nie ma sensu. Kliniki odchudzające to dobry sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym, (oczywiście dla osób, które na to stać). Relaks i odchudzanie w luksusowych hotelach, w pięknie położonych miejscach, pod kontrolą lekarza, dietetyka, różnorodne zabiegi, masaże, ćwiczenia – to wszystko pomaga w rozpoczęciu diety, przyzwyczajaniu się do nowego rytmu życia, nowej samodyscypliny i równowagi.

Istnieją również kliniki, w których leczy się otyłość za pomocą środków farmakologicznych, operacji chirurgicznych i różnych innych „terapii” (na przykład podczas snu). Pozbawia się przy tym pacjentów całkowicie zdrowego zwykłego pożywienia. Podobne kliniki należy omijać z daleka. Najczęściej kierują nimi szarlatani, a ich podejrzane praktyki mogą okazać się bezskuteczne, niebezpieczne i w dodatku kosztowne. Nie można powierzyć odpowiedzialności za własne zdrowie przypadkowej obcej osobie. Każdy musi strzec tego skarbu sam. Tylko wtedy można myśleć o skutecznym odchudzaniu.

Tego typu operacje łączą się z wieloma niebezpieczeństwami. Przestrzegamy przed nimi każdego. Polegają one na usunięciu nadmiernej tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, ud i klatki piersiowej. Najczęściej nie uświadamiamy sobie, jak poważne może to mieć konsekwencje. Ciało, nawet jeśli jest go za dużo, stanowi pewną harmonijną całość. Gwałtowne usunięcie jego części zakłóca tę równowagę i może być tragiczne w skutkach. Poza tym po tego rodzaju operacjach zostają zawsze duże, wyraźne blizny. Inne operacje, których dokonuje się już po schudnięciu poprzez zebranie fałd zwiotczałej skóry na brzuchu, szyi czy ramionach, również pozostawiają na zawsze blizny. Ponadto operacje plastyczne zawsze wiążą się z dużymi kosztami oraz ryzykiem. Każda operacja wymaga użycia środków znieczulających (które w wysokich dawkach są śmiertelne). Powoduje utratę krwi, wstrząs nerwowy, a często także urazy psychiczne.

Skóra jest elastyczna. Można przywrócić ją do dobrego stanu przy pomocy odpowiednich ćwiczeń, a przy tym odbudować mięśnie. Jest to dużo rozsądniejsze niż zabawa w doktora Frankensteina, a już na pewno daje większą satysfakcję.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>