Hollywood

Dominique i dzieci mieszkały przez dwa lata w Monaco, podczas gdy ja trudziłem się na kolejnych tournćes. Moje ciało pęczniało. Moje bogactwo też. W końcu, w czerwcu 1979 roku, osiedliliśmy się w Hollywood, najlepszym miejscu do zaspokojenia naszej megalomanii. Na początku popełniliśmy ten sam błąd co wszyscy Europejczycy przybywający do Los Angeles. Wynajęliśmy dom w dzielnicy Beverly Hills, sądząc, że to najlepsze miejsce. Okazało się najgorszym z powodu zanieczyszczenia środowiska. Przeprowadziliśmy się wówczas do Malibu, jednej z plaż Los Angeles, gdzie wynajęliśmy wspaniałą willę w Malibu Colony nad brzegiem morza.

Los Angeles jest prawie w całości zamieszkałe przez ludzi z showbusinessu, aktorów, piosenkarzy, producentów itp. Ci ustawicznie podróżujący ludzie nie zastanawiają się dwa razy nad wynajęciem swego domu, nawet gdy podczas swych krótkich powrotów muszą się zatrzymać w hotelu lub wynająć coś innego. Dlatego też tak łatwo znaleźć domy do wynajęcia, domy pełne przejawów amerykańskiego komfortu… łazienka przy każdej sypialni, video, basen, kort tenisowy, a wszystko zimne, bezosobowe. Jedyny naprawdę piękny dom, jaki tam widziałem, to ten, który wynajmowałem zeszłego roku w Beverly Hills. Należał do dekoratorów wnętrz i był prawdziwym skarbcem, jeśli chodzi o meble-antyki i dzieła sztuki. Nie mogłem się nadziwić, że zdecydowali się wynająć ten dom razem ze wszystkimi jego bogactwami, które były ich prywatną własnością, ale takie jest typowo amerykańskie podejście do życia. Mają tak silnie zakorzeniony materializm, że w końcu tracą poczucie własności, zastępując je przekonaniem, że wszystko można wymienić czy odkupić. Nie muszę chyba wspominać o tym, że wszystko jest ubezpieczone i strzeżone przez wymyślne systemy alarmowe.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>