Grille

Jajka można gotować, używać do smażenia omletów lub smażyć je same na patelni teflonowej zastępując olej łyżką wody. Ziarna zbóż powinny być gotowane dosyć długo, by ich otoczka z błonnika zmiękła i stała się w miarę lekkostrawna. Dlatego teżmuesli (szwajcarska potrawa z jęczmienia, surowej pszenicy, suszonych owoców i miodu) jest wyjątkowo ciężkostrawne, szczególnie gdy nie jest dobrze rozdrobnione.

Grille. W większości przypadków w grillach wykorzystuje się zioła i wonne gatunki drzewa, które użyczają swego aromatu potrawom. Znajdą się tam więc też szyszki sosnowe, łodyżki kopru itp.

Praktycznie rusztu używa się do przygotowywania potraw z większości produktów. Można więc przyrządzać tam mięso, ryby, a nawet warzywa. Szczególnie warto spróbować z pomidorami i papryką. Są wspaniałe. Naprawdę przed rozpoczęciem pieczenia nie trzeba dodawać tłuszczu. Mięso samo zawiera go w wystarczającej ilości. Jeśli chcemy, by ryba nie przywarła do patelni, wystarczy, jeśli skropimy ją trochę wodą, a następnie umieścimy na folii aluminiowej, co ułatwi odwracanie jej.

Czas potrzebny do przyrządzenia potrawy na grillu zależy jedynie od grubości produktu i osobistych upodobań przyrządzającego. Warto jednak pamiętać: białko będzie dużo lżej strawne, jeśli będzie podgrzewane przez krótki czas.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>