Granice władzy i pieniądza

Zdobyłem olbrzymia pewność siebie. Udowodniłem sobie, że jeżeli czegoś wystarczająco silnie chcę, to o ile jest to w zasięgu moich możliwości, zdobędę to, bo dana mi jest odwaga, talent, siła woli i mam szczęście.

Pojąłem mechanizmy władzy. Studiowałem systemy i techniki manipulacji. Poznałem granice władzy pieniądza i odkryłem w trakcie bolesnych doświadczeń, że prawdziwych skarbów kupić się nie da. Nic nie przyszło mi łatwo. Walczyłem tak samo ciężko o umocnienie mojej pozycji gwiazdy, jak o to, by schudnąć i odmienić moje życie.

Obecnie moim największym życzeniem jest dzielić z najbliższymi mojemu sercu, żoną i dziećmi, radość i spokój płynące z harmonijnego życia rodzinnego (i zapewnić każdemu lekkie, racjonalne oraz zdrowe posiłki).

Chorobliwa otyłość, na którą cierpi w dzisiejszych czasach znaczny procent ludzkości bez względu na status społeczny, jest jednym z wielu objawów złego odżywiania się. Według książek lekarskich, może ono być przyczyną wypadania włosów, zwiotczenia skóry, skłonności do wyprysków, bóli brzucha, zmęczenia i nadpobudliwości, wzdęć brzucha, ślepoty, zniekształceń kości, itd. Oto lista problemów, które dotykają wielu ludzi, na równi kobiet i mężczyzn, chociaż, jak się okazuje, poświęcają oni dużo czasu i pieniędzy na jedzenie. Chcąc pozbyć się nadwagi, udają się do lekarza i przyjmują setki medykamentów, wierząc, że przyniesie im to ulgę i że uda im się w krótkim czasie zmienić swoje nawyki żywieniowe. Wierzą, że odtąd będą czuć się lepiej.

Współczesna cywilizacja przyzwyczaiła człowieka do wygód. Rozleniwiliśmy się do lego stopnia, że często zapominamy o naszej przynależności do świata zwierzęcego, do świata natury. Zdolność do kształtowania środowiska z jednej strony pomaga nam rozwijać się i ciągle iść naprzód, z drugiej zaś izoluje nas od wpływu praw biologicznych umożliwiających ssakom życie, zachowanie gatunku, przetrwanie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>