Głodówka

Głodówka jest dobrym sposobem na oczyszczenie i odtrucie organizmu, stosowanym od wieków w wielu kulturach. Często występuje w charakterze rytuału, ponieważ siła woli, jaką trzeba wówczas wyzwolić, może mieć różne religijne odniesienia. Z oczyszczeniem ciała najczęściej idzie w parze oczyszczenie duszy. Prawdziwym celem głodówki jest uspokojenie i odciążenie systemu trawiennego, który może dzięki temu zregenerować się i odpocząć. Dlatego też musi być ona stosowana regularnie. Najlepiej stosować ją raz na miesiąc, przez okres od 36 godzin do trzech dni.

Najkrócej powinno się głodować przez dwie noce i jeden dzień. Najdłuższy okres głodówki bez nadzoru lekarza to trzy dni. Po tym okresie może wystąpić poczucie osłabienia i efekty uboczne, które należy umieć zwalczać. Zwykłe podczas głodówki pije się jedynie wodę albo herbatki ziołowe. Niektórzy piją soki owocowe i warzywne, ale zmniejsza to jej skuteczność. W żadnym wypadku nie należy jednak pić napojów o działaniu pobudzającym i zawierających szkodliwe substancje: kawy, herbaty bądź alkoholu.

Pierwszy dzień głodówki nie powinien objawiać się niczym szczególnym poza uczuciem głodu, które należy tłumić poprzez picie dużych ilości płynów. Podczas drugiego dnia uczucie głodu zanika i zaczyna się wydalanie toksyn. Może ono przynieść objawy w postaci obłożonego języka i nieświeżego oddechu. Trwa to również trzeciego dnia, gdy może dołączyć się jeszcze ból głowy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>