Frustracja pomimo sukcesu

Stół mógł sam w sobie stanowić obiekt zainteresowania: obrusy z delikatnego płótna, wspaniałe srebra, kryształy, które kupiłem w Londynie, i przeróżne talerze i półmiski, przeznaczone specjalnie do najbardziej wyszukanych dań. Nigdy nie organizowaliśmy przyjęć ani bali dla kilkuset osób. Woleliśmy bardziej kameralną atmosferę. Nie lubię tych bufetów, gdzie wybierać można jedynie pomiędzy malutkimi kanapkami a mini-pizzą. Lubię stoły, które ładnie wyglądają, na których wszystko jest wręcz artystycznie ułożone, które stanowią ucztę dla zmysłów i oferują duży wybór dań, a każdego z nich można zjeść tyle. ile się chce.

Oczywiście, od czasu do czasu miewałem bóle żołądka lub biegunkę, ale na ogół dobry posiłek sprawiał, że czułem się świetnie, wręcz jak nowo narodzony. Z biegiem czasu zacząłem doświadczać niepokoju lub uczucia dławienia, ale nic z tych rzeczy nie przytrafiało mi się, gdy mieszkaliśmy w Maisons-Laffitte. Mój żołądek był już tak powiększony, że aby go wypełnić, potrzebowałem olbrzymich ilości jedzenia. Nasze przyjęcia mi nie wystarczały. Codziennie musiałem jadać posiłki z przystawkami, mięsem, jarzynami lub makaronem, serem i deserami, zarówno w domu, jak i w czasie podróży. Jestem przekonany, że Dominique udało się przeżyć ten okres nie przybierając na wadze, bo jadła wprawdzie wszystko, ale w rozsądnych ilościach i tylko w dni naszych hucznych imprez. Tak naprawdę to jadała trzy razy w tygodniu. Ja jednak postępowałem inaczej. Muszę się przyznać, że po prostu chciałem być duży i robić wrażenie.

Bywało również tak, że pomimo sukcesu rodziła się we mnie jakaś nieokreślona frustracja, którą musiałem skompensować. Mam niespokojną naturę. Gdy przeżywam jakiś kryzys, gdy jestem spięty, nie jestem wr stanie nic przełknąć. Jeśli ktoś przekazuje mi jakieś złe wieści o dziesiątej rano, to na pewno nie zjem lunchu. Natomiast jeśli o szóstej wieczorem wiem. że wszystko jest w porządku, to z niecierpliwością czekam na obfity, dobry obiad. Ogólnie mówiąc, dobry posiłek daje mi dużą satysfakcję i jednocześnie uspokaja mnie. Zwykle jestem zmuszany do ciągłego ruchu, nie mogę siedzieć bezczynnie. A prawdę mówiąc lubię trawić leżąc zrelaksowany w dużym fotelu i nie myśląc o moich troskach.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>