Dieta to nie kara

Nie poddawaj się uczuciu głodu. Nie wolno ci stosować argumentacji: „Już się złamałem. Zjadłem ciastko, więc teraz mogę jeść, ile mi się podoba”. W ten sposób zostaje zaprzepaszczonych wiele diet. Można w wyjątkowej sytuacji zjeść kawałeczek czekolady lub ciastko, ale nie trzeba zjadać od razu całego pudełka.

Nie wolno oszukiwać. Trzeba być uczciwym również w stosunku do samego siebie. Jeżeli pomiędzy posiłkami „dożywiasz się” czekoladkami lub zakradasz się nocą do lodówki, to nie przysięgaj jednocześnie swoim bliskim, że się odchudzasz. Nie uda ci się z pewnością oszukiwać nikogo przez dłuższy czas. W pewnym momencie zdradzi cię twoja figura.

Dieta to nie kara. Pomyśl o swej tendencji do nadwagi jako o darze niebios danym ci, byś mógł pojąć zagrożenia płynące z niewłaściwych nawyków żywieniowych i uniknąć dużo gorszych niebezpieczeństw. Dieta to głównie samokształcenie i poznawanie zasad właściwego odżywiania się oraz dietetyki. Nie wolno stosować jej na ślepo i trzymać się ściśle wydrukowanej wersji. Zamiast tego należy spróbować poznać zasady jej działania, tak by móc się nimi kierować.

Po ciąży kobieta traci wagę dużo szybciej, jeśli karmi dziecko piersią. Rezerwy tłuszczu są wówczas zużywane do produkcji mleka. Zużywaj swą energię tak często, jak tylko możesz. Nie wysługuj się maszynami. Spaceruj, wchodź po schodach, wspinaj się na palce, co rano ściel dokładnie swe łóżko, poleruj meble, zamiataj, czyść buty, ubijaj jajka i przyrządzaj ręcznie majonez, graj w piłkę ze swymi dziećmi i uprawiaj miłość z dużą dozą wyobraźni.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>