Dieta Demisa

Podstawą tej diety jest łączenie jak najmniejszej ilości różnych pokarmów w jednym posiłku. W diecie tej można zestawiać tylko określone grupy pokarmów, natomiast pewnych kombinacji z założenia się unika.

Jest to bardzo zdrowa i naturalna metoda. W ten sposób żywią się zwierzęta oraz tzw. ,,prymitywne” społeczeństwa. Jedząc tylko to pożywienie, które jest w danym momencie dostępne, automatycznie dokonują selekcji i rozdzielenia różnych rodzajów pożywienia, nie łącząc ich nigdy w jednym posiłku.

Różne rodzaje pokarmu: białka, węglowodany, tłuszcze, wymagają innych enzymów trawiennych. Enzymy te mogą działać na różnych odcinkach układu pokarmowego i na różnych poziomach. Mogą też się nawzajem wykluczyć. Może to być przyczyną spowolnienia procesu trawienia, co z kolei prowadzi do niestrawności oraz wszelkich z tym związanych problemów: fermentacji, gnida, bólów żołądka, gazów, wzdęcia i zwiększenia wagi. Źle strawiony pokarm, zamiast dostarczyć organizmowi energii, staje się toksyną. Nie może być wchłonięty, więc odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej.

Jeśli na przykład jemy owoce w połączeniu z mięsem, owoce, które składają się z błonnika (nie ulega trawieniu) i fruktozy (cukier prosty), SĆJ. zwyczajnie trawione na odcinku jelita cienkiego. Mięso (białko) musi być najpierw strawione w żołądku przez pepsynę. Owoce będą więc musiały leżeć w żołądku do czasu, aż skończy się trawienie mięsa (około dwóch, trzech godzin). Pod wpływem ciepła i wilgoci zawarty w nich cukier zacznie fermentować. Jeśli w dodatku w tym samym posiłku spożyty został pokarm skrobiowy (chleb, makaron, ryż), on również na skutek obecności cukru i owoców zacznie fermentować. Spowoduje to wzdęcia, wysypkę, bądź zatrucie powstałym w’ procesie fermentacji alkoholem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>