Ćwiczenia pomagają chudnąć i zachować ładną sylwetkę

Osoby cierpiące na wilczy głód powinny przełamać opory i zwrócić się o pomoc do psychiatry. W leczeniu tej choroby stosuje się metody podobne do leczenia uzależnienia od narkotyków. Ćwiczenia pomagają chudnąć i zachować ładną sylwetkę. Dla osób zdrowych, które nie mają problemów z sercem, są wręcz idealnym rozwiązaniem.

Przyśpieszają rytm serca, pobudzają krążenie. Ułatwia to wydalanie toksyn (dlatego ćwiczenia skutecznie pomagają w leczeniu cellulitis). Regularne ćwiczenie wyrównuje akcję serca i zmniejsza ilość uderzeń. Zapobiega chorobom serca i układu krążenia, dotlenia mózg. Dobre krążenie wspomaga prawidłowe funkcjonowanie wszystkich organów. Substancje odżywcze przenikają w głąb tkanek. Przyśpiesza to odbudowę komórek, a tym samym odrastanie włosów i paznokci.

Gimnastyka zapobiega powstawaniu żylaków, wygładza skórę, koryguje postawę, wyszczupla, wzmacnia mięśnie i kościec, nadaje płynność ruchom. Wyćwiczone mięśnie wolniej się męczą. Wysiłek fizyczny działa uspokajająco i poprawia nastrój. (Wystarczy pół godziny spaceru lub gimnastyki, by odzyskać humor i dobre samopoczucie).

Ćwiczenia pomagają schudnąć. Powodują większe zużycie kalorii. Aby pokryć zwiększone zapotrzebowanie energetyczne, organizm wykorzystuje zapasy tłuszczu. Oczywiście pod warunkiem, że nie jemy więcej niż zwykle. Jednak wbrew powszechnej opinii, ćwiczenie wcale nie wzmaga apetytu (może z wyjątkiem pierwszych kilku dni).

Wysiłek fizyczny wyrabia samokontrolę i dyscyplinę. Wymaga też regularnego trybu życia. Jedzenie i picie późno w nocy osłabia organizm. Skutki odczuwamy następnego ranka: krótki oddech, ból mięśni, zwiotczałe nogi. obniżenie ogólnej sprawności fizycznej. W tym stanie nie sposób zabrać się do ćwiczeń. Dlatego wielcy sportowcy nie pozwalają sobie na ekscesy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>