Co z twoim głosem?

DEMIS: W pełni sobie uświadamiam to, że ludzie będą zwracać uwagę właśnie na muzyczną sferę mojego życia. Panuje bowiem powszechne przekonanie, że wokalista wraz z utratą wagi traci również głos. Chociaż Maria Calłas, która zamieniła się w smukłą kobietę, a jej talent nie doznał przy tym najmniejszego uszczerbku, jest najlepszym przykładem, że tak się wcale nie dzieje. Kontrolę nad wibracją głosu, rytmem i dykcją sprawuje oddech. Odkąd straciłem na wadze, zdecydowanie łatwiej mi się oddycha, mam więcej powietrza w płucach. Sądzę, że dzięki temu będę w stanie nawet poprawić moją technikę. Kiedyś rozmiary brzucha bardzo krępowały moje ruchy i uniemożliwiały mi działanie. Teraz czuję się znacznie lepiej, wolniej się męczę, moje serce i płuca funkcjonują sprawniej. Toteż jakakolwiek moja działalność (a tym bardziej artystyczna, do której mam wrodzone predyspozycje i która jest mi najbardziej bliska) powinna po tylu korzystnych zmianach w organizmie jedynie ulec poprawie.

W dniu moich urodzin zostałem obdarzony przez Boga niezwykłym darem, czytnś, za co Rzymianie i Bizantyjczycy oddawali swoją męskość: wyjątkowo wysokim głosem. Często pytano mnie, czy z miłości do sztuki również nie zdobyłem się na takie poświęcenie! Często dostawałem też listy adresowane ,,Droga Deniso”!

Nawet gdy jako chłopiec śpiewałem w chórze w bizantyjskim kościele w Aleksandrii, miałem najwyższy głos ze wszystkich, a w końcu nie ważyłem wtedy 150 kg! Mój głos jest darem natury i tak długo, jak będę mieć struny głosowe w dobrym stanie, niepotrzebna mi potężna masa ciała, żeby ich odpowiednio użyć. Poza tym mam taką budowę, że nawet jeśli schudłbym jeszcze powiedzmy 13,5 kg, pojemność mojej klatki piersiowej nie ulegnie zmianie. Zawsze byłem wyposażony w dobre rezonatory.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>