Chudnąć szybko czy powoli?

Generalnie przyjmuje się, że im wolniej przebiega odchudzanie, tym większa jest szansa, że będzie ono skuteczne i że uda się osiągniętą wagę utrzymać. W rzeczywistości w dużo większym stopniu, niż by się wydawało, zależne jest to od jednostki i stosowanej przez nią metody. Jeśli zaczniesz się głodzić albo niewłaściwie dobierzesz dietę, to prawdopodobnie wysiłek i frustracja będą tak duże, że nie będziesz w stanie wytrzymać przez dłuższy czas. Gwałtowne przejście od niedożywienia do tak zwanego ,,normalnego’’ spożycia spowoduje zaś równie raptowny przyrost wagi. Jeśli natomiast podążysz śladem Demisa i będziesz odżywiać się zdrowo eliminując jedynie żywność nie odpowiadającą organizmowi, jeżeli będziesz ściśle przestrzegać narzuconych sobie rygorów, to z pewnością stracisz na wadze. Oczywiście należy serio potraktować wszelkie uzupełnienie diety, tak by uniknąć nadmiernego obciążenia organizmu. Powinno się też zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób traci się ostatnie kilogramy.

Jeśli chce się wypracować zdrowe i stałe nawyki żywieniowe, to zakończenie diety nie może polegać na powrocie do nie kontrolowanego jedzenia. W takim przypadku z reguły znów zaczyna się przybierać na wadze, którą tak trudno było stracić.

Powinno się teraz ustalić sposób odżywiania, który będzie dawał organizmowi tylko tyle, ile jest konieczne do utrzymania dobrej kondycji bez przybierania jednocześnie na wadze.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>