Cellulitis i metody leczenia

Cellulitis, inaczej „skórka pomarańczy”, występuje wtedy, gdy po ściśnięciu dłońmi skóry (ud, pośladków, brzucha, kolan, kostki i ramienia) ukazują się na niej wgłębienia i porowatości. Problem ten dotyczy również szczupłych kobiet. Jego przyczyną jest nagromadzenie różnych substancji (głównie tłuszczów, wody i toksyn) w sieci włókien i martwych tkanek. Zwiotczałe i martwe tkanki hamują swobodny przepływ krwi. W ten sposób tworzy się błędne koło. Im wolniej krąży krew, tym więcej gromadzi się tłuszczów i toksyn, które powodują twardnienie tkanek i blokują krążenie itd.

Cellulitis jest wyłącznie kobiecym problemem. Wiąże się ściśle z obecnością żeńskich hormonów, progesteronu i estrogenu. Pojawia się wówczas, gdy w organizmie kobiety następuje zakłócenie równowagi hormonalnej, zwłaszcza w okresie dojrzewania, menopauzy, ciąży oraz w czasie zażywania pigułek antykoncepcyjnych. Podatność na występowanie „skórki pomarańczy” zwiększa niewłaściwe odżywianie (zbyt duże spożycie tłuszczów, cukru, alkoholu, tytoniu, leków), nerwowy tryb życia i mało ruchu.

Leczenie cellulitis polega na zmiękczaniu i wygładzaniu tkanek przez masaże, zastrzyki, terapię prądem pobudzającym. Zabiegi te przygotowują tkanki do eliminacji nagromadzonych pozostałości w czasie diety lub pocenia się na skutek fizycznego wysiłku.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>