Cellulitis i metody leczenia – kontynuacja

Każde działanie zmierzające do oczyszczenia organizmu z toksyn oraz zdrowy, spokojny tryb życia, mogą pomóc w pozbyciu się „skórki pomarańczy”‚ i zahamować jej powstawanie. Jeśli chcesz uniknąć lub pozbyć się cellulitis, pij w dużych ilościach wodę mineralną i napary o działaniu moczopędnym. Pobudzają one pracę nerek i ułatwiają procesy wydalania. Jedz rośliny o dużej zawartości błonnika, które zapobiegają zaparciom i mogą mieć również moczopędne działanie. Wyklucz całkowicie alkohol, kawę, tytoń, wszelkie używki i słodycze. Uprawiaj gimnastykę, ruszaj się, aż się porządnie spocisz. Prowadź spokojny, regularny tryb życia, odpoczywaj.

Najbardziej wskazanymi warzywami są w przypadku cellulitis seler, pietruszka, ogórek, czyli w skrócie wszystkie te, które zawierają dużo błonnika i witaminy C, ale jednocześnie mało cukru. Warzywa te należy jeść w całości najlepiej surowe bądź w postaci soku.

Leczenie miejscowe: najbardziej skuteczne jest połączenie oddziaływania mechanicznego i chemicznego. Używa się rękawic do masażu oraz specjalnych kremów. Kremy i olejki sporządzane są z roślin o działaniu ściągającym. Pomocne są również kąpiele z dodatkiem specjalnych olejków, które łatwo wchłaniają się przez skórę. Terapia prądem pobudzającym ma na celu skuteczniejsze przenikanie substancji stosowanych podczas kuracji. Mezoterapia to seria podskórnych zastrzyków o właściwościach ściągających, których zazwyczaj dokonuje się specjalnym pistoletem.

Jeśli krążą opinię o nieskuteczności metod zwalczania cellulitis, to tylko dlatego, że jeden sposób nie wystarcza. Trzeba połączyć kilka z tych metod, a także zmienić dotychczasowy styl życia. W przypadku trudności z pozbyciem się „skórki pomarańczy” należy zwrócić się do lekarza. Być może zaleci on terapię hormonalną.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>