Alkohol – kontynuacja

Alkohol to niebezpieczna trucizna zakłócająca normalną pracę mózgu (wypadki samochodowe, utraty równowagi), powodująca poważne zaburzenia psychiczne (ostre kryzysy u alkoholików kończące się delirium tremens). niszcząca rodziny tak jak i całe rasy, niszczy wątrobę (marskość) i serce (zwiększa ryzyko zawału). Alkohol, oprócz niszczenia systemu nerwowego, powoduje raka i chorobę wrzodową, często wiedzie do samobójstwa, niszczy związki rodzinne i towarzyskie, pozbawia właściwego podejścia do pracy, stanowi często przyczynę przemocy i zbrodni. Tak jak wszystkie narkotyki pogarsza jedynie problemy, które ma rozwiązać. Ktoś może pić, by móc znieść coś bolesnego bądź by zapomnieć o tym, alkohol jednak uniemożliwia właściwą ocenę sytuacji, zmniejsza siłę woli i ogólnie zmniejsza szanse tej osoby na rozwiązanie swoich problemów. Tworzy się wówczas zaklęty krąg: picie alkoholu, mające stanowić ucieczkę, w rzeczywistości prowadzi do alkoholizmu.

Poza tym alkohol jest napojem wysokokalorycznym. Nie odświeża jednak, a jego działanie jest takie jak większości narkotyków. Niektórzy twierdzą, że dobry posiłek bez wina to smutny posiłek, inni zaś. że odmówienie przyjacielowi, gdy ten proponuje drinka, jest łamaniem zasad życia towarzyskiego. A jeżeli sąsiad skacze z okna, to czy powinniśmy zrobić to samo? Ponieważ nie jesteśmy aniołami ani świętymi, to szklaneczka dobrego wina wypita od czasu do czasu nie zaszkodzi nam, co najwyżej wspomoże trawienie i ułatwi odprężenie. Najlepiej jest wybierać najsłabsze i najmniej słodkie alkohole. Napoje o najmniejszej zawartości alkoholu to piwo i jabłecznik. Najmniej słodkie, najczystsze, ale zarazem najmocniejsze alkohole to rosyjska i polska wódka, zawierające do 45% alkoholu. Zawsze można jednak rozcieńczać alkohole (nawet wino) wodą sodową.

Żadna dieta nie daje się pogodzić z regularnym spożywaniem alkoholi. Są one bardzo kaloryczne, przez co zaburzają proces trawienia. Jeśli chodzi o spożywanie alkoholu w czasie diety, to wyjątek musi zawsze pozostać wyjątkiem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>